четверг, 18 февраля 2016 г.

Різноманітність рослин

За далеко не повним даними, на Землі є близько 500 тис. видів рослин. Вони адаптувалися до  різноманітних умов  існування. Більшість із них – автотрофні організми (фототрофи).
Основні групи рослин, які поширені на Землі дуже не схожі між собою. Деякі з них складаються з однієї клітини, інші – багатоклітинні. Серед багатоклітинних є такі, тіло яких не розчленоване на стебло і листки (водорості). Їх називають нижчими рослинами.  А мохоподібні, папоротеподібні, хвощеподібні, плауноподібні, голонасінні та покритонасінні – вищими.
З вищих рослин тільки мохи не мають коренів. Мохоподібні, папоротеподібні, хвощеподібні, плауноподібні розмножуються спорами. Голонасінні та покритонасінні – насінням.

 Спори рослин - мікроскопічні зачатки нижчих і вищих рослин, що мають різне походження і слугують для розмноження або перенесення несприятливих умов. Зазвичай більш-менш кулястої або еліпсоїдальної форми, а рідше –циліндричної. Розмноження спорами – безстатеве.
Насінина рослин – багатоклітинний, високоспеціалізований орган розмноження і поширення рослин на земній поверхні. Вона має зародок, запасаюча тканину, шкірку.

 Головною різницею між спорами і насінням, іншою структурою, призначеною для розмноження, є незначна кількість поживних речовин, що міститься у спорі. У клітинах більшості вищих і нижчих рослин є хлорофіл, який забезпечує процес фотосинтезу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий